Zoznam poradkýň nosenia detí

Potrebujete poradiť v otázkach nosenia svojho dieťatka a hľadáte empatickú a erudovanú poradkyňu? V o.z. Nosma nájdete aktívne poradkyne s vlastnými viacročnými skúsenosťami s nosením detí a s praktickými aj teoretickými vedomosťami získanými počas poradenskej činnosti a intenzívneho samovzdelávania v tejto problematike.

Banskobystrický kraj

Bratislavský kraj

Košický kraj

Nitriansky kraj

Prešovský kraj

Trenčiansky kraj

Trnavský kraj

Žilinský kraj

Desatoro poradkyne o.z. NOSMA

  1. Poradkyňa PORADÍ v otázkach ergonomického nosenia, úväzoch, výbere šatky či vhodného ergo nosiča a v otázkach príbuzných noseniu (napr. dojčenie či bezplienkovanie v súvislosti s nosením).
  2. Poradkyňa PODPORÍ prostredníctvom nosenia matky v ich materinských kompetenciách, lebo vie, že matky sú tie najvhodnejšie osoby, ktoré sa dokážu najlepšie postarať o svoje deti.
  3. Poradkyňa POZNÁ zásady ergonomického nosenia detí, ako aj základné úväzy na brucho, bok a chrbát a vie ich aj správne a názorne predviesť, pričom používa svoje dieťa alebo demonštračnú bábiku.
  4. Poradkyňa POVZBUDÍ, keď sa nedarí, lebo vie, že sú aj chvíle ťažšie a náročnejšie, ktoré s nosením súvisia a ktoré môžu byť pre niektoré matky namáhavé a stresujúce – a ak je to v jej silách, podá pomocnú ruku.
  5. Poradkyňa PRISTUPUJE k matke a jej dieťati s rešpektom a empatiou a so snahou adekvátne im pomôcť – odborne aj ľudsky, v ich špecifickej situácii.
  6. Poradkyňa POČÚVA aj malých nosencov a zbytočne ich nepreťažuje – pracuje so spolupracujúcim dieťatkom, ktoré je v pohode a nevykazuje žiadne príznaky stresu či nepokoja.
  7. Poradkyňa POŽIČIA, ak môže, svoje nosiace pomôcky na nácvik a ukážku úväzov, poprípade bližšie vysvetlenie špecifických modelových situácií súvisiacich s nosením.
  8. Poradkyňa POSÚVA svoj osobný rozvoj do ďalších sfér, študuje a číta odborné publikácie a články o nosení, participuje na vzdelávacích aktivitách zameraných na nosenie, a tým rozširujú svoje teoretické poznatky a povedomie o nosení detí.
  9. Poradkyňa POSMELÍ aj otcov, poprípade iných členov blízkej rodiny v ich snahe a pokusoch o nosenie dieťatka, a tým aj v budovaní a prehlbovaní ich vzťahu s dieťatkom.
  10. Poradkyňa PAMÄTÁ aj na svoje potreby a potreby svojej rodiny, lebo vie, že len vtedy, keď bude ona sama v pohode a v rovnováhe, budú mať z jej poradenstva osoh a prínos ostatní.
Na zozname poradkýň nosenia detí o.z. Nosma priebežne pracujeme a zoznam stále aktualizujeme. Ak ste v zozname nenašli žiadnu poradkyňu nosenia detí vo Vašom okolí, kontaktujte nás na cabanova.g@gmail.com alebo oznosma@gmail.com a my Vám rady pomôžeme nájsť poradkyňu vo Vašom okolí.
Ak by ste sa rai stali poradkyňami nosenia OZ Nosma kontaktujte nás prosím na oznosma@gmail.com
Facebooktwittergoogle_pluspinterest