Medzinárodný týždeň nosenia detí 2014

Medzinárodný týždeň nosenia detí je celosvetovou oslavou nosenia detí. Tvorcom tejto myšlienky je organizácia Babywearing International, ktorej hlavnou činnosťou je vzdelávanie a podpora rodičov v oblasti nosenia detí. Na Slovensku túto udalosť organizačne zabezpečujú dobrovoľníčky z Občianskeho združenia Nosma.

mtnd-2014-67
V roku 2014 bolo do týždňa nosenia zapojených 22 miest na Slovenku s účasťou viac ako tisícky rodičov. Hlavnou náplňou programu boli sprievody nosiacich rodičov mestami, kedy sme chceli verejnosti ukázať aké je nosenie krásne, jednoduché a vhodné pre každého. Poradkyne nosenia organizovali pri tejto príležitosti workshopy, výstavy, kurzy viazania babyšatiek, súťaže a mnoho ďalších aktivít pre rodičov aj deti. Týždeň nosenia vyvrcholil spoločnou turistikou vo Vysokých Tatrách, kedy sme s našimi deťmi v šatkách či nosičoch prešli trasu zo Štrbského na Popradké pleso a späť.

Medzinárodný týždeň nosenia detí je príležitosťou zažiť radosť z nosenia, stretnúť rodičov s podobným výchovným štýlom, naučiť sa niečo nové a zároveň priblížiť nosenie detí širokej verejnosti.

Facebooktwittergoogle_pluspinterest