ŠPUNTI – festival aktívnej rodiny

VÝSLEDKY TOMBOLY NÁJDETE TU

Publikácia144V dňoch 18. – 19. augusta sa v Banskej Bystrici bude konať jedinečné podujatie pre rodiny s deťmi vo veku 0-12 rokov. Hlavnou myšlienkou festivalu je podporiť vzťahy v rodinách prostredníctvom spoločných zážitkov a plnohodnotne stráveného voľného času. Festival ŠPUNTI spája výstavu, vzdelávanie a zážitky do jedného komplexného celku. 

Festival prebieha:

Piatok 18.8: 10:00 – 18:00
Sobota 19.8: 9:00 – 15:00

KOMPLETNÝ PROGRAM FESTIVALU

PRIDAJ SA K UDALOSTI NA FACEBOOKU

Myslíme aj na tých najmenších

child-1445876_1920Na festivale sa zabavia aj niečo užitočné naučia deti všetkých vekových kategórií. Pre bábätká pripravujeme bublinový MAMApiknik pri veselých pesničkách a tanci. Chodiace detičky si potrénujú nožičky na špeciálnom chodníku pre bosé nôžky. Pre rodičov najmenších detí pripravujeme prednášky o kontaktnom rodičovstve a vzťahovej výchove. Samozrejmosťou je relaxačná zóna s bezpečnými hernými prvkami.

Nudiť sa nebudú ani starší

Pkids-978181re detičky od 3 rokov budú k dispozícii stanovištia s najrôznejšími aktivitami – tvorenie a maľovanie, čitateľský kútik, športy a hry od výmyslu sveta. Budeme sa hrať aj súťažiť, spievať, tancovať, cvičiť, oddychovať pri divadielku ale aj šplhať na lezeckú stenu.  Staršie deti (aj rodičia) si budú môcť vyrobiť svoje vlastné mydielko či vyskúšať streľbu z laserovej pušky či skutočný šerm. Nezabudli sme ani na skákací hrad a obľúbené maľovanie na tvár. Pre každého malého špunta máme pripravené darčeky.

Zážitky aj zodpovednosť

festival-994132Festival nebude len o zábave. Ozajstní záchranári naučia deti ako pomôcť zranenému kamarátovi či ako si poradiť v prípade úrazu. Hravou formou sa deti dozvedia tiež niečo o ekológii, dôležitosti vody okolo nás či recyklácii odpadov.

 

 

Niečo pre dospelákov

18901402_1464446206952831_1955531587_oFestival je koncipovaný ako príležitosť pre celé rodiny, preto si tu svoje nájdu aj rodičia, či starí rodičia. Spolu s našimi partnermi sme pripravili odborný program, súčasťou ktorého budú prednášky a workshopy o rodičovstve a zdravom životnom štýle. Samozrejmosťou sú aj výstavno-predajné stánky s najrozličnejšími potrebami pre deti, ktoré bežne v obchodoch nezoženiete.

Zbierka špuntov

Koncept festivalu využíva symbolické prepojenie výrazu špunti – deti a špunty – vrchnáky od fliaš. Od 3.júla prebieha na Slovensku veľká zbierka špuntov z umelohmotných fliaš, ktoré kreatívne využijeme na našom festivale k vytvoreniu rôznych dekoračných či úžitkových predmetov. Cieľom zbierky je prostredníctvom obyčajnej veci, ktorú bežne vyhadzujeme, v deťoch podporiť predstavivosť a kreatívne myslenie.

Do zbierky sa dá zapojiť jednoducho – prineste špunty na festival Špunti. Kto ich donesie najviac či vytvorí najkrajšie dielko, získa symbolickú odmenu.

Bonus na záver: cestovanie pre rodiny zadarmo

Naozaj je to pravda! Počas festivallistok finalu Špunti budú môcť všetky deti do 12 rokov a jeden ich dospelý sprievodca cestovať MHD-čkou v Banskej Bystrici zadarmo. Bezplatné cestovanie autobusmi aj trolejbusmi MHD v bude možné využiť počas obidvoch dní konania festivalu Špunti. Bude stačiť, ak sa preukážete vodičovi špeciálnym cestovným lístkom v mobile vytvoreným pre túto príležitosť. Tento špeciálny lístok si môžete stiahnuť do mobilu priamo tu:

Festival Špunti je projekt Občianskeho združenia Nosma. Ponúka zážitky, nové informácie a príležitosti pre celé rodiny, ako spolu tráviť voľný čas a vytvárať kvalitné vzťahy. Viac na www.facebook.com/spuntifestival

WEB

KOMPLETNÝ PROGRAM FESTIVALU

Facebooktwittergoogle_pluspinterest