O nás

Občianské združenie Nosma vzniklo v roku 2014 s cieľom propagovať nosenie detí a poskytovať rodičom pomoc a podporu pri nosení detí prostredníctvom siete poradkýň nosenia.

Vieme, že prvé chvíle s bábätkom sú pre nových rodičov značne vyčerpávajúce. Každé dieťa prejavuje v rôznej miere svoje potreby a úlohou matiek a otcov je na ne patrične reagovať. Medzi základné fyziologické potreby novorodencov a malých detí okrem iného patrí aj fyzický kontakt. Potreba fyzického kontaktu je pre dieťatko rovnako reálna a dôležitá ako potreba jedla či spánku a jej nedostatok vie dať bábätko veľmi hlasno najavo.

Nosenie dieťatka na tele vo vhodnej pomôcke môže rodičom uľahčiť starostlivosť o bábätko a pomôcť jednoduchšie zosúladiť potreby bábätka s bežným chodom rodiny. Aby nosenie bolo pohodlné pre rodiča aj dieťa, je potrebné nosiť správne a tak využiť všetky benefity, ktoré nosenie detí na tele ponúka.

My v združení vieme, že:
– nosenie je prirodzené a pohodlné
– nosenie rozvíja a vzdeláva
– nosenie je zdravé
– nosenie pomáha budovať citovú väzbu medzi dieťaťom a rodičom.

Našim cieľom je odovzdať všetko, čo o nosení vieme vám – a tak prispieť k tomu, aby ste si mohli naplno užívať rodičovstvo v úzkom kontakte so svojím dieťatkom.

Facebooktwittergoogle_pluspinterest