Nosenie pri vode

Nosiaci rodičia hlavne v letných mesiacoch a počas dovoleniek hľadajú vhodný nosiaci prostriedok pre svoje bábätká, s ktorým by sa nemuseli pri vode obávať znehodnotenia šatky či nosiča.

Mali sme možnosť testovať Ring Sling do vody  SUKKIRI od japonského  výrobcu Lucky. 

20180807_095343a

FOTO: OZ Nosma

 

Materiál

20180802_184129V prvom rade ma prekvapil materiál, z ktorého je Ring Sling vyrobený. Na prvý pohľad aj dotyk mi pripomínal športové dresy hokejistov. S malými dierkami a tenučký. Práve 100% polyester zabezpečuje rýchle schnutie a dierky zabezpečujú dobrú cirkuláciu vzduchu a priedušnosť.

 

Pri mori bežným šatkám môže hroziť vyblednutie farieb pôsobením slanej vody a slnka a ergonomické nosiče pomalšie schnú.

Materiál jemne pruží a teda sa pekne prispôsobí bábätku aj nosiacej osobe. Je pohodlný a pri správnom použití neťahá a nereže na pleci. Musíme však poznamenať, že výrobca zvolil nie veľmi vhodné miesto na umiestnenie štítka o údržbe a používaní. Nachádza sa priamo za krúžkami z vnútornej strany, takže na holej koži môže pôsobiť dráždivo. Nie je však problém ho odpárať rovnako, ako pri iných značkách s podobným problémom.

Pri skúške s vodou obstál výborne. Mokrý materiál nekĺzal v krúžkoch, naopak držal pevne. Na pokožke bol príjemný a v teplých dňoch pri vode rýchlo vyschol.

20180807_095407

FOTO: OZ Nosma

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Krúžky

Druhá vec, ktorou sa odlišuje od šatkovinových Ring Slingov je veľkosť krúžkov. Sú maličké, veľkosť S (pri RS zo šatiek sa štandardne využíva veľkosť L, foto pre porovnanie veľkosti krúžkov). No pri viazaní mi to nerobilo vôbec problém a keďže je materiál tenký, je veľkosť krúžkov dostatočná a väčšie by skôr zavadzali. Ľahko sa s ním viazalo a po dotiahnutí sa materiál nešmýkal a úväz pekne držal na mieste.

20180802_184115

Porovnanie klasických krúžkov na Ring Sling vo veľkosti L, s krúžkami použitými v Ring Slingu SUKKIRI.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vďaka tomu, že je materiál tenučký a hladký, ľahko sa navliekol do krúžkov a následne sa bez problémov doťahoval. Pri šatkách je veľmi dôležité, aby sa v krúžkoch lemy netočili, inak sa veľmi ťažko doťahuje a upravuje. Tento materiál je však v tomto ohľade bezproblémový a teda je vhodný aj pre začiatočníkov, ktorý s nosením v RS nemajú skúsenosti. Aj tu, ako pri všetkých nosiacich pomôckach však určite pomôže inštruktáž od skúsenej poradkyne nosenia či vyškoleného predajcu.

 

 

Nosnosť

Výrobca uvádza nosnosť od 10 dňa veku bábätko a váhy 3,5kg do 24 mesiacov a maximálnej váhy 15kg pri nosení vpredu a od cca 6 do 36 mesiacov pri používaní na boku.

S týmito údajmi sa však celkom nestotožňujem. Viac ako 10kg dieťatko by som v tomto RS nenosila. Pri vyššej váhe už by nosenie nemuselo byť pohodlné.

 

Využitie

Ring Sling SUKKIRI je možné nosiť aj na bežné nosenie, ale predovšetkým je určený na používanie pri vode a vo vlhkom prostredí. Nemusíte sa obávať ošpliechania napríklad pri hre so straším súrodencom, umožňuje Vám osviežiť sa v teple vodou, bez obáv o kvalitu šatky. Keďže rýchlo schne, nemusíte ho po namočení hneď zložiť, ľahko vyschne aj počas uviazania.

Videla som však veľa fotiek, kde je mamička s uviazaným dieťatkom priamo vo vode, nedajbože v mori. TOTO však osobne v žiadnom prípade neodporúčam! Pokiaľ idete s dieťatkom priamo do vody, do bazéna či do mora, malo by mať dieťatko potrebné vybavenie – rukáviky, či plávaciu vestu a musí byť neustále pod dohľadom dospelej osoby. Kedykoľvek sa vo vode môžete pošmyknúť, prípadne vám v mori vlny podrazia nohy. To by mohlo mať pre dieťatko uviazané na tele matky fatálne následky. Je však na zodpovednosti každého rodiča ako sa rozhodne.

Zhrnutie na záver

Vodný Ring Sling SUKKIRI, ktorý nám na testovanie poskytol eshop Babyšatky.sk. Je to výborný pomocník na letné obdobie k vode, rýchlo schne a je jednoduchý na používanie. Nami odporúčaná váha dieťatka pri používaní je od 3,5kd do max. 10kg. Nerada uvádzam vek dieťatka pri používaní, keďže každé dieťatko má v rôznom veku rôznu váhu. Na Ring Slingu je našité malé vrecúško, do ktorého sa RS jednoducho zroluje a ľahko sa prenáša. Je však výborný pomocník pri ešte nechodiacich detičkách, ktoré si chcú tiež užiť dovolenku a výlety k vode.

FOTO: OZ Nosma

FOTO: OZ Nosma

 

OZ Nosma

Mgr.art. Anna Kališová

Ďakujeme za pomoc pri recenzii a pózovanie našej krásnej modelke  Deny 🙂

 

V prípade záujmu o otestovanie Vodného Ring Slingu SUKKIRI nás môžete kontaktovať na mailovej adrese oznosma@gmail.com prípadne  na info@babysatky.sk

 

 

 

Facebooktwittergoogle_pluspinterest